בס״ד
אורי עמר - עורך דין ומגשר

גישור משפחתי

גישור משפחתי

גישור משפחתי הוא כלי חשוב ויעיל לצורך פתרון סכסוכים משפחתיים. כאשר אנו מדברים על גישור במשפחה, רובנו חושבים על גישור גירושין, אך ישנם סכסוכים רבים במשפחה שאינם קשורים לגירושין, וגם אותם ניתן לפתור באמצעות גישור.

אמנם גישור בהליכי גירושין יכול להיכנס תחת אותה המטרייה, אך כשאנו מדברים על גישור משפחתי מדובר בהליך שונה – זהו הליך של גישור משפחתי עם גוון טיפולי. כלומר הליך שמטרתו היא פתרון סכסוך משפחתי ושיפור מערכת היחסים, ולאו דווקא ניסוח הסכם משפטי.

פתרון סכסוך משפחתי

גישור משפחתי

גישור בתוך המשפחה יכול להיות גישור בין הורים לילדים, גישור בין אחים ואף לגעת בחלקים אחרים של המשפחה המורחבת. במידה רבה פתרון סכסוך משפחתי דורש את מעורבותם של צדדים רבים. וזהו עוד אחד מההבדלים בין גישור משפחתי, לבין מגשר גירושין – בהליך גירושין ישנם שני צדדים בתהליך, והילדים נמצאים מחוץ לתמונה (אך בראש סולם השיקולים). ואילו כאן הילדים הם בהחלט צד בעניין.

סכסוכים בתוך המשפחה יכולים להתרחש בכל משפחה, על רקע שונה וסיבות שונות. מתוך הניסיון אנו יכולים לראות מקרים רבים של סכסוכים על רקע ירושה, או אי השלמה של חלק מחברי המשפחה על החלטות חיים אלו או אחרות של בני משפחה אחרים. סכסוכים שכאלו הם לעתים כמו פצע שרק הולך ומעמיק – ככל שעובר הזמן כבר שוכחים את הסיבות, אלא מתמקדים בפצע.

סכסוכים בתוך המשפחה פוגעים בכולם, ואין בהם שום צד מנצח, למרות שניתן לקבל אשליה שכן. לעתים סכסוכים שכאלו מתבטאים בנתק מוחלט בין חלקים במשפחה, ולעתים מתלווים אליהם מאבקים משפטיים – מקרה שכיח הוא סכסוכי ירושה בין אחים.

 פתרון סכסוך משפחתי

גישור משפחתי טיפולי

פתרון סכסוך משפחתי בדרך של גישור משפחתי הוא הדרך המועדפת ויש לה יתרונות רבים. אם ישנו סכסוך במשפחה, כדוגמת סכסוך על רקע הירושה, ניתן לנהל מאבק משפטי, אך זוהי אינה האופטימלית.

מאבק משפטי, מבלי להזכיר את העלויות של עורכי דין ואת הזמן הרב שיידרש, יביא בסופו של דבר להכרעה של בית המשפט. בית המשפט מכריע לפי שיקולים של חוק, ולא לפי שיקולים של פשרה ויישוב סכסוכים. וכאשר בית המשפט מכריע במאבק בין שני צדדים, ישנה סבירות גבוהה כי צד אחד יצא מרוצה, וצד שני יצא ממורמר מהחלטת בית המשפט. כך שלמרות ההכרעה המשפטית, הסכסוך המשפחתי צפוי להימשך.

גישור משפחתי יכול להיות דרך מועדפת. מלבד החיסכון בזמן והחיסכון בעלויות הייצוג המשפטי, יש כאן הזדמנות ייחודית למצוא פתרון המבוסס על פשרה. כלומר אפשרות להגיע לפתרון מוסכם על ידי כל אחד מהצדדים. נכון, אולי כל צד יתבקש לוותר מעט על דרישותיו, אך בשורה התחתונה ההסכם ישרת את כולם.

ובין אם זה סכסוך על רקע ירושה, סכסוך עסקי במשפחה או משהו אחר – קשה לשים תג מחיר על איחוי הקרע המשפחתי. זהו הערך האמתי שתוכלו להפיק מהתהליך.

גישור משפחתי טיפולי

כאשר אנו מדברים על גישור גירושין, גישור עסקי או גישור בענייני צוואות וירושות – אנו לוקחים בחשבון גם חקיקה רלוונטית כמו למשל חוק יחסי ממון, חוק הירושה וכו‘.  אך כאשר מדובר בגישור משפחתי, הדגש הוא פחות על חקיקה זו או אחרת – אלא איחוי קרעים ושיפור מערכות היחסים והתפקוד של התא המשפחתי.

התוצר הסופי של גישור משפחתי טיפולי הוא הבנות מוסכמות אשר ישפרו את מערכות היחסים. אך כן, גישור שכזה יכול להיות גם על רקע של הליך גירושין במשפחה.

מתמודדים עם סכסוך במשפחה ? הפניה להליכים משפטיים עשויה רק להרחיב את הקרע המשפחתי. וזאת לצד הוצאות גדולות עבור עורכי הדין המייצגים את הצדדים. אם ברצונכם לתת סיכוי לפתרון סכסוכים באמצעות גישור, אתם במהרה תבינו כי עשיתם את ההחלטה הנכונה.

גישור משפחתי

מרכז הגישור ”שיח“ של עורך הדין אורי עמר, הוא המקום בו תוכלו לקבל את כל הסיוע והליווי לצורך הליך גישור מוצלח.

מרכז הגישור הוקם על ידי אורי עמר, עורך דין גישור גירושין, לאחר שראה במו עיניו את החסרונות של ההליכים המשפטיים. ועל סמך ניסיונו שאף להציע אלטרנטיבה שתיתן מענה טוב יותר לרבים מהסכסוכים.

כיום עורך הדין אורי עמר הוא דמות מובילה בתחום הגישור ויישוב הסכסוכים במשפחות מכל המגזרים, לרבות גישור גירושין לחרדים. מלבד שירותי הגישור והשירותים המשפטיים, אורי גם עוסק בהדרכה ומקיים סדנאות בתחום הגישור. סדנאותיו מועברות לקהלים שונים, ובהן הוא מלמד כיצד כלים מתחום הגישור יכולים לסייע בכל סיטואציה בחיים.

שיח מרכז גישור  בפייסבוק

המדריך השלם!

מדריך מיוחד שילווה אתכם לאורך הליך הגירושין בהסכמה

השינוי מתחיל כאן!
ליווי מקצועי ורגיש לכל סוגי ההסכמים במשפחה
הסכמי ממון, גירושין, צוואות, יפוי כח מתמשך ועוד

מגיעה לכם שיחת יעוץ ראשוני ללא עלות

×
דילוג לתוכן