בס״ד
אורי עמר - עורך דין ומגשר

גישור לגירושין

גישור גירושין

מה זה בכלל גישור?

הליך מיוחד, שבו אני עוזר לצדדים שבמחלוקת לנהל את השיח או את המו"מ ביניהם – ובסופו לרוב אנחנו מנסחים הסכם סופי ומחייב.

למה כדאי לבוא לגישור? מלא סיבות…

כדי לחסוך לכם המון לחץ נפשי (אנחנו מדברים על הצרכים והרצונות שלכם, בשיחה, לא במלחמה);

כדי למנוע בזבוז זמן קיצוני (ניהול תיק בבית המשפט בקלות יכול לקחת 3-4 שנים ויותר, לא עדיף לחתום על הסכם תוך פגישות ספורות, לעיתים אפילו פגישה אחת…?);

כדי לחסוך לכם הרבה כסף (המחירים שלנו הוגנים, בעוד ניהול הליך משפטי עשוי לעלות פי 10 ויותר מבהליך גישור!);

כדי להעניק לכם ודאות (מישהו יודע מה יפסוק השופט בבית המשפט? בואו לכתוב את פסק הדין בעצמכם!);

ומה מיוחד בגישור לגירושין ומה נעשה שם?

אז ככה:

 1. נבדוק את הבשלות שלכם – קודם כל אוודא יחד איתכם שאתם אכן בשלים לגירושין, כי אם תרצו – יש לי אפשרויות אחרות להציע לכם ואולי אפילו תצליחו לשמר את הזוגיות. אבל אם תחליטו סופית, אז:
 2. סדר אעשה לכם סדר בתהליך ואציג בפניכם גם נושאים שלא ידעתם בכלל שחשוב לדבר עליהם לקראת פרידה. שלא תהיו מבולבלים.
 3. ילדיםנדאג קודם כל לילדים שלכם, לאיך הם יגיבו, לקשר שלכם איתם בהמשך החיים, למצב הכלכלי שלהם.
 4. מחיר הוגן –נחסוך לכם הרבה כסף. כאמור, הליך גישור יעלה לכם כנראה כ-10% ממה שיעלה לכם לנהל את התהליך בבית המשפט. ותוך כמה פגישות, במקום כמה שנים…
 5. הוגנות –חשוב לי שתהליך הפרידה שלכם ייעשה תוך איזון ושמירה על הוגנות ביניכם. כמובן שההחלטות בסוף הן שלכם.
 6. תקשורת חיובית – אסייע לכם לפתח תקשורת חיובית, שהיא חיונית מאוד גם לפרידה עצמה וגם לעתיד שלכם. זוג עם ילדים אף פעם לא נפרד לגמרי…
 7. נסכם– נגבש הסכמות סביב הנושאים הנדרשים – אחריות הורית, זמני שהות, חלוקת רכוש, מזונות ועוד, עד לפינות הקטנות, כדי להשאיר כמה שפחות דברים שעלולים לעורר מחלוקת ביניכם בעתיד.
 8. הסכם – אנסח עבורכם הסכם משפטי מקצועי, שאותו תגישו בבוא העת לאישור בית הדין/המשפט.
 9. הכנות להמשך הדרך – אעניק לכם הנחיות מפורטת על תהליך הפרידה, מהותית וגם פרוצדורלית, כדי שלא תהיו מופתעים; וכן אכין עבורכם את המסמכים הנדרשים בבית הדין/המשפט.
 10. הכל במקום אחד – נעניק לכם מעטפת מלאה, הכוללת במידת הצורך אנשי מקצוע מעולים שיסייעו לכם לעבור את התהליך המורכב הזה על הצד הטוב ביותר. נפרט על כך בהמשך.
 11. נוחות- הגישורים מתקיימים במגוון משרדים נוחים ונעימים, באזור המרכז ועד ירושלים. כדי שיהיה לכם קל ונוח בתוך תקופה שלעיתים מספיק עמוסה גם ככה.

 

אני מאמין בחיבורים. מזמין אתכם לבוא לשבת על כוס קפה מפנק לפגישת היכרות ותיאום ציפיות, רק לראות אם אנחנו מתאימים (:

רק אם אתם ממש עמוסים – אפשר גם בשיחת וידאו…

כדי להתייעץ בטלפון, ללא שום עלות או התחייבות, פשוט כדי לדבר על הצורך שלכם – מתקשרים אלי או שולחים הודעה כאן (:

—-

אתם בטח שואלים כמה התהליך החשוב הזה עולה לכם? אז יש במרכז שלושה מסלולים, תבחרו את זה שמתאים לכם:

המסלולים שלנו

גישור במסלול בסיסי

7,200
 • עד 5 שעות גישור
 • ניסוח הסכם
 • הכנת המסמכים להגשה לבית המשפט

גישור במסלול קלאסי

9,500
 • עד 8 שעות גישור
 • ניסוח הסכם
 • הכנת המסמכים להגשה לבית המשפט
 • פגישת הכנה לשיחה עם הילדים (הרצאת וידאו)
 • מתנה: ספר ילדים בנושא גירושין/התנהלות כלכלית
מומלץ

גישור במסלול מלא

12,600
 • עד 12 שעות גישור
 • ניסוח הסכם
 • הכנת המסמכים להגשה לבית המשפט
 • פגישת הכנה לשיחה עם הילדים (הרצאת וידאו)
 • פגישת הכנה להורות לאחר פרידה (הרצאת וידאו)
 • פגישה פרטית (זוגית) עם יועצ/ת זוגיות ומשפחה
 • מתנה: ספר ילדים בנושא גירושין/התנהלות כלכלית

האותיות הקטנות – בגדול:

 1. לכל המחירים יש להוסיף מע"מ.
 2. עלות שעת גישור מעבר למסלול – 800 ₪.
 3. ניתן לפרוס לעד ארבעה תשלומים את מחירי כל המסלולים.
 4. אם בחרתם מסלול ולא מימשתם את כל השעות – תקבלו החזר מלא עבור השעות הלא מנוצלות.
 5. על מנת שלא להגדיל את המחיר הבסיסי, המחיר אינו כולל עלות של בעלי מקצוע נוספים (למעט שעת ייעוץ זוגיות ומשפחה, בבחירת המסלול המלא).

איך תדעו איזה מסלול מתאים לכם?

המסלול הבסיסי מתאים בעיקר לזוגות שכבר הגיעו לרוב ההסכמות ביניהם וצריכים עזרה בסגירת קצוות, בהצגת הנושאים החשובים כדי לוודא שלא פספסו שום דבר ובניסוח הסכם גירושין וממון.

המסלול הקלאסי הוא שמתאים לרוב הזוגות ומאפשר שיח עמוק על הנושאים החשובים בפרידה ומעבר של הליך גישור מקיף.

המסלול המלא מתאים בעיקר לזוגות שיותר קשה להם לתקשר זה עם זו – ואשר זקוקים ליותר זמן כדי להגיע להסכמות; ובנוסף מעוניינים בליווי מקיף וכולל יותר.

וכמובן שאפשר להתקשר ולהתייעץ איתי מה מתאים לכם!

אז אם גם אתם מעדיפים להימנע ממלחמה משפטית ארוכה (שנים!), מתישה, מלחיצה, ללא שמץ של ודאות לגבי התוצאה שלה, שמותירה אחריה נפגעים רבים בדמות המשפחה שלכם והרס התקשורת שלכם עם בן/בת הזוג לאחר סיום ההליך;

רוצים לדאוג קודם כל לילדים שלכם, לאיך הם יגיבו, לקשר שלכם איתם בהמשך החיים, למצב הכלכלי שלהם;

חוששים להפסיד כסף ורכוש ולא יודעים מה הזכויות שלכם;

מתקשים למצוא סכומים של עשרות או מאות אלפי שקלים, כדי לנהל הליך משפטי;

רוצים לכתוב בעצמכם את פסק הדין שלכם;

צריכים מישהו שיעזור לשמור על האינטרסים שלכם, שיעשה לכם סדר בבלגן, שיוודא שאתם לא מפספסים שום דבר ושילווה אתכם יד ביד עד סיום ההליך?

תתקשרו או שלחו הודעה – כאן

המעטפת המקצועית:

פרידה מצריכה לעיתים ליווי של אנשי מקצוע, שיסייעו למשפחה לצלוח את התהליך הכי נכון שאפשר, תוך דאגה לעתיד הילדים וההורים ושמירה על הסדר והיעילות הכלכלית בתוך תקופה מורכבת שכזו.

כך למשל, נדרשים זוגות לעיתים למטפלים זוגיים ומשפחתיים, מנחי הורים, עורכי דין, סוכני ביטוח, שמאי מקרקעין, אקטוארים, מתווכים, רופאים מומחים ועוד.

ב"שיח" אני מקפיד לעבוד במקביל לאנשי מקצוע מעולים – ובמידת הצורך נשמח לתת לכם את ההפנייה המתאימה לכם.

הנה פירוט של כמה אנשי מקצוע שנדרשים לעיתים בהליך גישור:

שמאות מקרקעין – זוגות הנדרשים למכור דירה משותפת, צריכים פעמים רבות סיוע של שמאי מקרקעין, כדי להעריך את שווי הדירה, בין אם לצורך רכישת הדירה בין הצדדים (העברה אגב גירושין) ובין אם במכירה לצד שלישי. שמאי מקרקעין יוכל לעיתים לחסוך לכם הרבה כסף.

אקטואריה – לצורך חלוקת זכויות פנסיוניות ואחרות, נדרשים בני הזוג לעיתים קרובות להיעזר במומחה לצורך עריכת החישובים של הזכויות ההדדיות, לצורך חלוקת הכספים באופן מדוייק. לעיתים מדובר בפער משמעותי ולא כדאי לנסות לערוך חישובים מורכבים בעצמכם.

יעוץ הורי/זוגי – לעיתים זוגות מעוניינים לנסות לשמר את הזוגיות בכל זאת; ולחילופין, נדרשים לייעוץ וליווי של איש מקצוע לצורך מתן יחס נכון לילדים סביב הפרידה ונושאים נוספים. מטפל טוב יכול לעשות את ההבדל!

טיפול לילדים – פרידה איננה דבר פשוט. הענקת עזרה לילדים בדרך של טיפול או ייעוץ פרטני, יכולה לסייע מאוד לילדים ברגעים עדינים אלה.

ייעוץ נדל"ן – לעיתים הסתייעות ביועץ נדל"ן יכולה לזרז תהליכי מכירה או קנייה של דירה ואף לחסוך סכומי כסף נכבדים. שווה להתייעץ לפני שמחליטים.

יעוץ ביטוחי – לפרידה השפעה רבה על התיק הביטוחי של בני הזוג וילדיהם. מומלץ מאוד להתייעץ עם סוכן ביטוח שמתמצה בתחום הגירושין, כדי לדאוג לעתיד הכלכלי שלכם ושל ילדיכם ולא לעצום עיניים… רוצים לקרוא על כך עוד? לחצו כאן.

יעוץ משפטי – אני ממליץ להתייעץ במהלך הגישור עם עו"ד לענייני משפחה. כדאי מאוד לבחור עו"ד בעל גישה "גישורית", שמבין שאינכם מעוניינים במלחמה משפטית, אלא ב"ראש שקט" שהתהליך וההסכם הוגנים עבורכם.

לפני שמדברים על הסכם גירושין והיבטים משפטיים של ההליך, אנו רוצים לקחת אתכם כמה צעדים ליום שאחרי, כך תוכלו להבין טוב יותר למה צריך גישור גירושין. גירושין, גם אם הם קשים, הם עדיין לא סוף העולם. אך בידיים שלכם ההורים לשלוט בעתיד. זכרו כי הילדים שלכם הם לפני הכל, והם זקוקים לשני ההורים. הילדים זקוקים להורים המנהלים מערכת יחסים תקינה, גם בתור גרושים. רק כך יוכלו לענות על כל הצרכים של הילדים, למרות הגירושין. כל סטייה מזה תפגע בילדים. לכן גם עכשיו כאשר הדברים מעט סוערים, עליכם לחשוב על היום שאחרי הגירושין. המסקנה היא ברורה, הדרך הטובה ביותר להבטיח מערכת יחסים תקינה גם לאחר הגירושין היא עריכת הסכם גירושין בהסכמה. כלומר במקום להתקוטט בבתי המשפט, מוטב לבני הזוג להגיע להסכמות ולערוך הסכם גירושין המבטיח את התוקף המשפטי של הסכם. דבר שלא רק יבטיח מערכת יחסים קורקטית לאחר הגירושין, אלא גם יחסוך בזמן ובכסף. לא תמיד פשוט להגיע להסכמות בין בני הזוג, ולא תמיד בני הזוג יכולים לחשוב על כל הסוגיות שיש להסדיר. מגשר גירושין יכול להעניק סיוע גדול מאוד לבני הזוג המבקשים להתגרש. במסגרת סדרה של פגישות ניתן לגבש הסכמות אשר מאוחר יותר ינוסחו בשפה המשפטית ויוגשו לבית המשפט במסגרת הסכם גירושין. אם אתם נמצאים בנקודת הזמן בה החלטתם להתגרש, זהו הזמן לפנות אל מגשר לגירושין בלוד. מגשר גירושין

גישור גירושין

הגישור הוא הליך המוגדר בחוק בתי המשפט. החוק מגדיר זאת בתור הליך שבו שני הצדדים נעזרים בגורם צד שלישי ניטרלי, מרצונם, על מנת לגבש הסכמות לגבי סכסוך. הצד השלישי, הלא הוא המגשר, הוא אינו בעל סמכות להכריע – כלומר הוא אינו יכול לקבל החלטה באופן שבו בית משפט מקבל. הוא יכול לסייע בהגעה לפתרונות יצירתיים על בסיס הבנה משותפת, אך הדגש הגדול הוא ששני הצדדים צריכים להסכים. אנו מדברים כרגע על מגשר גירושין, אך ההליך יכול להתקיים גם במסגרות אחרות, כמו למשל גישור בעת סכסוך עסקי. הליך שכזה מביא איתו מספר יתרונות חשובים. ראשית הוא קצר ומהיר, וזה גם מה שמוביל ליתרון השני שהוא עלויות ההליך. הליך גישור יהיה זול יותר ממאבק משפטי. הוא גם מונע את המצב שבו ההורים נאבקים בבית משפט, ומערער את ביטחונם של הילדים. ואפשר גם להגיד כי החלטה שהושגה בהסכמה, ולא נכפתה על ידי בית המשפט תאפשר לשני הצדדים להרגיש מרוצים מהתוצאות. גישור גירושין גישור גירושין מתנהל באופן הבא:
 1. שיחה גישור ראשונה – זוהי שיחה שבה המגשר עורך הכרות עם שני הצדדים, וגם מסביר להם על ההליך עצמו. מגשר לגירושין בלוד יציג את עצמו בפני הצדדים, וידגיש את הנקודות המרכזיות של ההליך. כמובן גם תוכלו לשאול את המגשר את כל השאלות. זוהי גם השיחה שבה יקבע שכר טרחה של מגשר, וייחתם הסכם לגבי שכר הטרחה.
 2. שיחות לבירור הצרכים, הציפיות והאינטרסים השונים – מגשר גירושין צריך להבין היטב את המצב, ואת הדרישות והציפיות של כל אחד מהצדדים. לצורך כך ידרשו מספר פגישות, בייחד ולחוד. זכרו כי המגשר אינו לוקח אף צד, אך חשוב לו להבין לעומק מה האינטרסים והכוונות של כל אחד מהצדדים, דבר אשר יסייע לו בהמשך להציג פתרונות יצירתיים.
 3. שלב הרעיונות – לגירושין היבטים רבים, אך לאחר שהמגשר הבין את כל הצרכים של הצדדים, יש להתחיל לגבש הסכמות. חלק מהדברים עשויים להיות קלים ומהירים, אחרים יותר בעייתיים. היתרון של המגשר הוא הניטרליות שלו, וגם הניסיון שלו במקרים דומים. ביכולתו להציע פתרונות יצירתיים. אך נזכיר, כי ההחלטה היא שלכם בלבד.
 4. הסכם הגישור – לאחר שגובשו הסכמות בין הצדדים, יש לנסח אותן במסגרת חוזה משפטי ולהביאו לאישור בית המשפט. מגשר גירושין
תאורטית כל אדם יכול לעסוק בהליך גישור גירושין, אך כמובן שלא כל אחד מתאים למשימה. החוק אינו מחייב את המגשר להיות משפטן, אך במקרים של גישור בעת גירושין ישנו יתרון ברור לעורך דין מתחום דיני המשפחה. בסופו של דבר יש לערוך הסכם גישור, וזהו הסכם משפטי. אם המגשר אינו עורך דין, בסופו של דבר יש לפנות אל עו“ד משפחה על מנת לנסח את המסמך המשפטי. ולכן מראש מוטב לכם לחפש אחר עורך דין מגשר. אך ישנם גם כמה כללים אתיים ברורים לגבי חובותיו של מגשר. עליו לנהוג בהגינות ובתום לב. ובמסגרת כך אסור לו לקבל את המינוי במידה וישנו חשד לניגוד עניינים. המגשר לא יכול לעשות שימוש במידע שהוא נחשף אליו בתהליך הגישור לשום מטרה אחרת. ואם אחד הצדדים חשף בפניו מידע, אסור לו לחשוף את המידע בפני הצד השני. מגשר לגירושין בלוד לא יכול להיות צד בהסכם, ולא לקבל שום זכות או חובה במסגרת ההסכם. מגשר לגירושין בלוד

מגשר לגירושין בלוד

גישור גירושין מביא איתו אתגרים רבים, אך זוהי בדיוק הסיבה שהקמתי את מרכז שיח לגישור. כאן תוכלו לקבל יחס אישי וזמינות גבוהה עם מענה לכל שאלה. מקצועיות, יעילות ונוחות. משרדינו מרבה לעסוק בסוגיות של הסכמים בין בני זוג, גירושין, עורך דין צוואות וירושות, וגישור לרבות גישור בסכסוכים אזרחיים. שיח מרכז גישור – כתובת ומפת הגעה

המדריך השלם!

מדריך מיוחד שילווה אתכם לאורך הליך הגירושין בהסכמה

השינוי מתחיל כאן!
ליווי מקצועי ורגיש לכל סוגי ההסכמים במשפחה
הסכמי ממון, גירושין, צוואות, יפוי כח מתמשך ועוד

מגיעה לכם שיחת יעוץ ראשוני ללא עלות

×
דילוג לתוכן