בס״ד
אורי עמר - עורך דין ומגשר

עו"ד צוואות

⁨עורך דין צוואות ברחובות ⁩

עו“ד צוואות הוא הגורם שאליו יש לפנות בכל הסוגיות הקשורות לירושות וצוואות. עורך דין לצוואות וירושות הוא הגורם המוסמך לענות לכם על כל שאלה בנושא, לייעץ ולהעניק סיוע משפטי בתחום. עורך דין צוואות ברחובות מטפל במגוון נושאים הכוללים עריכת צוואה, צוואות הדדיות, ייצוג ידועים בציבור בסכסוכי ירושה, קבלת צו ירושה ועוד.

עורך דין לצוואות וירושות

עורך דין לצוואות וירושות

ניתן לחלק את עבודתו של עו“ד צוואות לשני סוגים של שירותים.  האחד הוא השירות אותו מעניק עורך הדין עבור כאלו החושבים על יום המחר ורוצים לתכנן את אופן חלוקת עיזבונם אחרי לכתם. והשירות השני הוא זה המיועד ליורשים, אלו הזקוקים לסיוע משפטי בקבלת צו קיום צוואה או הליכים משפטיים מורכבים יותר כמו הגשת התנגדות לצוואה.

הצוואה היא כלי משפטי המאפשר לאדם לקבוע כיצד יחולק עזבונו לאחר מותו. וללא צוואה העזבון יחולק על פי חוק הירושה ולא על פי רצונו של המצווה.

מבחינה חוקית אין חובה בעורך דין לצורך עריכת צוואה. אך בפועל הדבר מורכב ועלולות להתגלות בעיות משפטיות רבות בעתיד (אשר יובילו לסכסוכי ירושה בין אחים), ולכן הצעד המתבקש הוא עריכת צוואה בעזרתו של עורך דין לצוואות וירושות.

עורך הדין יודע אילו פעולות יש לנקוט על מנת לחזק את מהימנותה ותוקפה של הצוואה, ולמנוע מצבים עתידיים בהם יהיו מחלוקות והתנגדויות לצוואה.

יתר על כן, ישנם כאלו הזקוקים להסדרים מיוחדים, הדורשים קצת יותר תכנון ומחשבה, כמו גם הכרות עם החוק. למשל מקרים בהם יש צורך בעריכת צוואה הדדית או אנשים המחפשים צוואה לפי ההלכה.

עו"ד צוואות

עוד צוואות

לאחר פטירתו של אדם מתקיים הליך משפטי פשוט יחסית. אם הותיר אחריו צוואה, יש להגיש בקשה לקיום צוואה. אם לא הותיר אחריו צוואה, יש להגיש בקשה לצו ירושה. את שתי הבקשות מגישים אל הרשם לענייני ירושות.  זהו הליך משפטי פשוט יחסית, אך כמובן שיותר קל ויותר מהר לעשות זאת בעזרת עו“ד צוואות.

אך ישנם מקרים בהם הדברים כלל וכלל אינם פשוטים. אם ניקח את אחת מדוגמאות הקיצון (אך בהחלט היו מקרים שכאלו), נוכל לראות מקרים בהם ישנו חשש כי הצוואה שונתה תוך כדי ניצול מצבו הבריאותי והנפשי של המנוח או ניצול יחסי תלות.

אכן הגיעו לבתי המשפט מקרים בהם קשישים נוצלו על ידי מטפלים או בני משפחה, ובתי המשפט פסלו את הצוואה.

אך לעתים מחלוקות עשויות להתרחש גם בעקבות ניסוחים לא ברורים של הצוואה, ומחלוקת לגבי הפרשנות (עוד סיבה מדוע חשוב עורך דין לעריכת צוואה).

כאשר מתגלות בעיות ומחלוקות שכאלו אין מנוס מפניה אל עורך צוואות ברחובות.

עורך דין צוואות ברחובות

אחד היתרונות של עורך דין לצוואות וירושות אורי עמר הוא הניסיון הרב בגישור. עורך דין ומגשר אורי עמר הפך לדמות מוכרת בארץ בתחום הגישור, ואף מעביר הרצאות וסדנאות בנושא.

בכל אותם המקרים בהם סוגיות הצוואות והירושות הופכות לסכסוך של ממש, ישנן שתי אפשרויות. האפשרות האחת היא פניה לעורך דין וניהול מאבק משפטי בבתי המשפט. באפשרות זו מגלגלים את ההחלטה לבית המשפט, כאשר הצדדים הנאבקים הם בדרך כלל בני משפחה. כלומר זהו סכסוך משפטי הגורם לקרע משפחתי.

בית המשפט יקבל הכרעה על פי חוק, אך ברוב המקרים יהיה צד מנצח וצד מפסיד. מצבים שכאלו אינם תורמים לאיחוי הקרע המשפחתי, ורק עשויים להעמיק אותו. וכאן בא לידי ביטוי היתרון המרכזי של עורך דין מגשר אורי עמר – באמצעות הליך גישור בסכסוכי ירושה ניתן להגיע להסדרים טובים יותר, הסדרים שאינם אפשריים בבית המשפט.

⁨עורך דין צוואות ברחובות ⁩

עורך דין מגשר מסייע בהשגת הסכמות הדדיות בין הצדדים, ויכול להביא למצב שבו שני הצדדים מרוצים מהתוצאות. אני מדגיש כי המגשר אינו מקבל החלטה, הוא אינו שופט. הוא רק מסייע לקדם את ההידברות, וגם לנסח את ההסכמות שיושגו תחת הסכם משפטי מחייב.

לא נדבר עכשיו על כל היתרונות של גישור בסכסוכים אזרחיים, אך רק נציין נקודה נוספת חשובה – מאבקי הירושה עשויים להיות ארוכים ומתישים, ויגרמו לצדדים להוציא סכומים גבוהים על עורכי דין. הליך גישור הוא מהיר יותר וזול יותר.

רוצים לדעת עוד על הליכי גישור? פנו למשרדו של אורי עמר, עורך דין צוואות ברחובות.

עורך דין מגשר אורי עמר עומד לשירותם במגוון סוגיות משפטיות, לרבות עריכת הסכם ממון, גישור גירושין לחרדים, ייפוי כוח מתמשך ועוד.

שיח מרכז גישור  בפייסבוק

השינוי מתחיל כאן!
ליווי מקצועי ורגיש לכל סוגי ההסכמים במשפחה
הסכמי ממון, גירושין, צוואות, יפוי כח מתמשך ועוד

מגיעה לכם שיחת יעוץ ראשוני ללא עלות

×
דילוג לתוכן